Seekordne Vanalinna Hariduskolleegiumi ja Püha Miikaeli Kooli ühine Mailaat möödus edukalt. Laupäeval, 30. mail toimunud laadaga kogusime põhikooli õue renoveerimise lõpetamiseks ja laste huvitegevuste toetuseks 13171,70 eurot.

Laat oli rahvarohke ja meeleolukas, meid soosis ka suurepärane ilm!

Tegevusi, muusikat ja melu jätkus seekord varasemaga võrreldes rohkematesse paikadesse: gümnaasiumimajja, hoovi ja õuele, algkoolimaja ette tänavale ja põhikooli õuele, Püha Miikaeli Kooli õuele ja kooli ette tänavale.

Seekordsel Mailaadal sai osta lilli ja istikuid, keraamikat, pille, käsitööd, looduskosmeetikat, koduseid küpsetisi, maiustusi, taimeteesid ja hoidiseid, raamatuid, teise ringi riideid ning palju muud. Mitmes müügiletis tegutsesid lapsed ise. Kohvikud peibutasid koduste hõrgutistega, grilliti liha ja küpsetati räimi, pakuti pannkooke ja smuutisid. Tegutses koolivormi proovinurk esimesse klassi tulijatele. Töö- ja tegevustubades meisterdati mitut sorti lilli, peakatteid, kleepse ja puidust medaljone, avatud olid puutööklass ja sepikoda, maiustustetoas õpiti sefiirikorvikesi tegema, keksukoolis näidati uusi ja vanu mänge, õue peal tehti näo- ja hennamaalinguid ning punuti patse, põhikooli lapsed said end proovile panna põnevas EXIT-room võistluses. Püha Miikaeli kooli õuel sai elava muusika saatel meisterdada maske ja liblikaid, leida endale uus 2.ringi sõber-mänguasi, osaleda rohetöötubades, süüa suppi jpm.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Õnneloose jagati välja üle tuhande. Peaauhinnaks loosirattas oli lõbusõit väikesele seltskonnale ajaloolisel purjelaeval Ruhnu Karu.

Oksjonihaamrit (tegelikult küll -kinga!) hoidis seekord Tarvo Krall ning meeleoluka enampakkumise käigus koguti 3889 eurot.

Esmakordselt tegutses põhikooli õuel vabalava, kus rohkearvulisele publikule esinesid nii väikesed kui suured lauljad, tantsijad, pillimehed, akrobaadid ja näitlejad.

Laadakorralduse põhituumiku moodustasid nagu igal aastal 1. klasside vanemad. Suur tänu teile, kes te kes pakkusite välja värskeid ideid, viisite läbi töötube, vehklesite müügilettide taga, praadisite, grillisite, keetsite ja küpsetasite, küsisite või annetasite oksjoni- ja loteriiauhindu, koristasite ja vedasite mööblit ning tehnikat, olite helimeheks või panustasite muul moel! Väga tubli oli ka suure laada „väikevenna”, Miikaeli kooli kevadlaada toimkond, kes lõi Vene 31 ümber õdusa õhkkonna ja teenis oma koolimaja kordategemiseks kahekordse tulu võrreldes eelmise aastaga!

Südamlik tänu ka kõigile teistele vanematele, õpetajatele, lastele, kes osalesid laada ettevalmistustes ja olid kohal laadapäeval! Heategevuslaadad on osa meie ühisest identiteedist ja neil on oluline roll meie laste kasvamisel hoolivateks ja vastutustundlikeks kodanikeks. Hoiame seda traditsiooni!

Fotomeenutust laadast vaata VHK kodulehe pildigaleriist:http://galerii.vhk.ee/galerii3/index.php/tahtpaevad/Mailaat-2015/#

Täname ka kõiki ettevõtteid ja organisatsioone, kes leidsid võimaluse Mailaata toetada!

TALLINNA LINNATEATER * RAHVUSOOPER ESTONIA * EESTI DRAAMATEATER * ENERGIA AVASTUSKESKUS * LA MUU KOHVIK * EESTI RAHVA MUUSEUM * TEOTEATER * GEORG OTS SPAA HOTELL * TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL * SOLO SOKOS HOTEL ESTORIA * SPARKLING GROUP * EESTI AJALOOMUUSEUM * MIKSTEATER * KUMU * GOOD MOOD FOOD * KOSMOS IMAX * EESTI RAHVA MUUSEUM * TARTU ÜLIKOOLI EETIKAKESKUS * EESTI LOODUSMUUSEUM * EGMONT ESTONIA KIRJASTUS * ELISA EESTI * WRIGLEY EESTI * MTÜ PUULAEVASELTS VIKAN * LEIBUR * SULEMEES * NUKUTEATER * VIVIAN VAU KINGAKLUBI * HÕBELO OÜ * XS MÄNGUASJAD * KALEV * ÄRIPÄEVA KIRJASTUS * EESTI MEREMUUSEUM * KERA SOFTWEAR

Laada tulu saab suurendada, tehes annetuse Miikaeli Ühenduse arveldusarvele EE791010220032807012, selgitusse märgusõna LAAT.

Veelkord sügav kummardus kõigile, kes aitasid õnnestumisele kaasa!

 

Laadatoimkonna nimel

Tiina Veismann

Enel Kotli

Maris Mosona